ilość wizyt

Przedszkole nr 14 w Lublinie

Quiz ekologiczny ,,Z ekologią za pan brat"

W ramach realizacji w naszym przedszkolu  projektu ekologicznego  ,,Graj ze światem w zielone" odbył się dzisiaj quiz ekologiczny    pt. ,,Z ekologią za pan brat".  Najpierw  przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Na ratunek lasom", w którym dzieci dowiedziały się od zwierząt leśnych jak trzeba dbać o przyrodę i jak postępować, by przyroda była piękna, zdrowa i długo nam służyła.

Następnie  dzieci z grup ,,Motylków" i ,,Żabek" wzięły udział w quizie ekologicznym pt. ,,Z ekologią za pan brat". Dwie drużyny trzyosobowe z tych grup wykonywały zadania mające na celu sprawdzenie wiedzy ekologicznej w zakresie m.in. rozumienia potrzeby dbania o srodowisko przyrodnicze, umiejętności segregowania śmieci, znajomości zasad zachowania się w lesie, a także uczyły się współdziałania w zespole. Zawodnikom kibicowały dzieci  z całego przedszkola czerpiąc radość ze wspólnej zabawy. Na zakończenie została zawarta z dziećmi  ,,Umowa przyjaciół przyrody". Za każde wykonane zadanie drużyny otrzymywały punkty. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów ekologicznych czuwało jury. Po przeliczeniu punktów wszyscy zawodnicy otrzymali ORDER EKOLOGA i gratulacje, a następnie została zaśpiewana piosenka pt. ,,Ziemia- wyspa zielona". To jeszcze nie koniec- dzieci z grup ,,Żabek" i ,,Motylek" zainspirowane słowami piosenki ,,Posadźmy kwiatów tysiące..." ułożyły piękne kompozycje kwiatowe.

15.10.2014 Przysięga małych ekologów

Dzisiaj w naszym przedszkolnym ogródku zgromadziły się dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz ze swoimi paniami.Każda grupa wybrała swoje drzewko posadzone w dniu Święta Drzewa i uroczyście nadała mu nazwę. Następnie wszyscy podnieśli do góry zielone papierowe listki na znak szacunku do przyrody. Pani Wiesia odczytała słowa ekologicznej przysięgi. Mali ekolodzy przyrzekali, że zawsze i wszędzie będą chronić przyrodę. Na zakończenie starsze grupy zaśpiewały piosenkę o zielonej planecie Ziemi.

Jeszcze chwilę mogliśmy pobawić się wokół swoich drzewek. Od dnia dzisiejszego będziemy je pielęgnować i obserwować jak rosną.

Dziękujemy...

14 października to święto wszystkich pracowników oświaty.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za pamięć i życzenia.

Naszej Pani dziś składamy
słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i radości
i marzeń spełnienia.
Aby zawsze było słońce
i uśmiech na twarzy,
aby wszystko się spełniło
o czym Pani marzy.

Nie święci garnki lepią... - warsztaty garncarskie 14.10.2014

Dzisiaj odbyły się warsztaty garncarskie dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Każdy przedszkolak pod okiem wykwalifikowanego garncarza miał możliwość samodzielnie wykonać gliniane naczynie. Dzieci dowiedziały się jak powstaje glina i dlaczego naczynia z niej są coraz rzadziej spotykane.Wysłuchały opowieści o garncarstwie oraz legend z nim związanych.

Warsztaty sprawiły dzieciom ogromną  radość oraz rozwinęły ich sprawność manualną.